14 märts 2008

Cernit ja mummukee

Ostsin cerniti täpselt aasta tagasi, märtsikuus. Üleeile oli siis see päev, kui uurisin-puurisin pool päeva kõigepealt vastavaid foorumiteemasid ja õpetusi. Tegin mummud valmis selle õpetuse järgi. Mul kulus selleks 4 tundi! Algul oli igavavõitu neid pisikesi kuulikesi veeretada, aga hiljem läks põnevaks! Ööseks jätsin mummud külmkappi ja eile hommikul torkasin vardasse. Enne küpsetamist nägid nad välja sellised:


Peale küpsetamist (umbes pool tundi 110 kraadi juures) näevad nad ikka samasugused välja. Kartsingi küpsetamist kõige rohkem, istusin köögis ahju juures maas ja passisin hoolega! Tundub, et õnnestus! Natuke ebaühtlase suurusega on, aga muidu päris meeldivad! Ülejäänud kolmest seibist sai ümmargune ripats. 

Täna sai kee valmis. Ei teinud esialgu midagi nende cernitimummudega - ei lihvinud, ei lakkinud. Vahele viltisin villapallid ja leidsin ka õnneks ühed klaashelmed, millest nahkpael läbi läks.Paar päeva hiljem, 17. märts

Kui ma oma uue kaelakeega Viljandisse läksin ja õde seda nägi, hakkas ta kohe  ''hädaldama'', et miks ma ülejäänud mumme kaasa ei võtnud, tema tahab ka sellist saada! No ma poleks unes ka näinud, et mu õde rohelist keed tahab!  Ainuke tingimus oli, et villapalle ei tohi vahel olla, ta on villale allergiline. Loodetavasti sobib siis selline, keskel on üks suurem mumm: 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar